Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

52. Tomasz Tobolewski

Przedstawiam tryptyk składajacy się z trzech obiektów graficznych. Gdzie głównym budulcem jest matryca.
Matryca nosi w sobie kod zapisu , ukryty proces powstawania obrazu. Matryca jest tożsama z grafiką , zmienia się , mutuje poprzez transfer śladu .
Jest przestrzenią intelektualnego jak i estetycznego działania , to odrebne dzieło sztuki.

UR. 1973 Urodzony w 1973 r. w Zabrzu. Absolwent ASP w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach), dyplom w Pracowni Druku Wklęsłego prof. S. Kluski. Pracownik naukowy w randze doktora habilitowanego na Uniwersytecie Śląskim. Wykłada również w Katedrze Grafiki na Uniwersytecie w Ostravie.

Laureat nagród, m.in.: Nagroda równorzędna na Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2015, Grand Prix na Biennale Grafiki Dry Point w Serbii (2011), Grand Prix na konkursie „Praca Roku” ZPAP Katowice, (2004), I nagrody Międzynarodowego Biennale Rysunku, Pilzno, (2004). Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia , Międzynarodowe Konkurs Rysunku, Wrocław (2006)

Tworząc: narracyjną fikcję, wokół swych wewnętrznych przemian i konfliktów, małych rewolucji, szlakiem chybionych wyborów i decyzji w opozycji do ideałów współczesności. Niejednokrotnie pod wpływem gwałtownego impulsu, instynktownie jak skowyt psa, aby oprzeć się zmysłowej bieli płótna.

Z podświadomą potrzebą porozumienia się z rzeczywistością od której na co dzień szukamy wyzwolenia. Oddany śląskiej nostalgii i jej chropowatej materii świata z duchową integralnością miejsca i czasu, z szacunkiem do tradycji, bez konieczności nowego.