Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

17. Agnieszka Cecylia Kazała

Artystka wizualna i nauczycielka sztuki. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii w Pracowni Tkaniny Artystycznej profesor Ewy Poradowskiej- Werszler. Malarstwo i Rysunek w pracowni profesor Anny Marii Kramm. Absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Pedagogiki Ogólnej i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej, autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych, kurator sztuki oraz animator kultury. Maluje, fotografuje, uczy sztuki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie a w Grójeckim Ośrodku Kultury prowadzi autorskie zajęcia malarsko – rysunkowe. W swoich pracach analizuję ulotność ludzkiego życia. Dokumentuję chwile, które towarzyszą człowiekowi na każdym etapie jego wewnętrznego rozwoju i emocje związane z realnym odchodzeniem. Fascynuje mnie upływ czasu, który jest nieuchronnym aspektem naszego życia. Każdy dzień, który przeżywamy, staje się historią, a nasze ciało, myśli i uczucia zmieniają się z każdą chwilą. Przeobrażamy się, roztapiamy w przestrzeni, by pojawić się w innej rzeczywistości, duchowej i zarazem realnej, ale w tej chwili dla nas niezrozumiałej. Maluję na tkaninie, wykorzystując tradycyjny batik, tworzę prace, które mówią o psychicznej i fizycznej kondycji człowieka, a także o jego relacjach z otoczeniem. Aby przekazać myśli, tworzę również instalacje przestrzenne z wełny, metalu oraz tkanin.

– Brała udział w X Międzynarodowym Biennale Mini Textile Art „Scythia” w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie w czerwcu 2021 r.
– Jej prace są częścią Międzynarodowego Projektu White-Red-White „Wstęga Nadziei” Fundacji BORUSSIA Olsztyn, będącego wyrazem wsparcia mieszkańców Białorusi w ich pokojowym dążeniu do wolności i demokracji (2021r)
– Prezentowała batik na wystawie Between/Między upamiętniającej Sigmara Polke w ramach projektu MADOA Aqua w Galerii Brama Wrocławska w Oleśnicy w kwietniu i maju 2021 roku
– Jej tkanina była częścią Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Współczesnej KIODYGRESY 2 w Galerii Sztuki Amfiteatr w Ostródzie we wrześniu i październiku 2021 roku.
– Uczestniczka XLVII Międzynarodowego Sympozjum „Festiwal Sztuki Włókna” w Kowarach 7-20 września 2020 roku.
– Tworzyła i prezentowała prace podczas 56 Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Strumicy w Macedonii Północnej w sierpniu i wrześniu 2019 roku.
– Uczestniczyła w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Art Imperium – Power of Art: „Red” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie w styczniu 2019 roku.
– Batikowa tkanina eksperymentalna – cykl „Languages” został zakwalifikowany do wystawy w ramach działań artystycznych PARK SZTUKI w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej w czerwcu 2018 roku.