Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

9.Tomáš Koudela

www.cs.wikipedia.ogr/wiki/Tomáš_Koudela

Wystawa: Tarczyńska 3

Ochota

tel:+420728-504-896

*1967, CZE

Od 2019 roku studiuje historię sztuki oraz historię kultury na Wydziale Filozoficznym na Uniwersytecie Ostrawskim, gdzie przed rokiem zdobył tytuł doktora w dziedzinie historii kultury. Pracuje jako wykładowca akademicki na Katedrze Edukacji Artystycznej na Wydziale Pedagogicznym na Uniwersytecie Ostrawskim oraz jest niezależnym kuratorem czeskiej sztuki współczesnej. Aktualnie żyje i tworzy w Ostrawie i Ostrawicy.

Koudela jest poetą, powieściopisarzem, kuratorem, teoretykiem sztuki współczesnej i samoukiem w dziedzinie sztuki. Tomáš Koudela (czasami pisze pod pseudonimem Jan Vrak) na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia pracował jako redaktor, potem edytor w hawierzowskim magazynie Revue, następnie podjął pracę w wydawnictwie

M.U.K.L. W 1992 został współzałożycielem ołomunieckiego wydawnictwa Votobia, gdzie objął kierownicze stanowisko i był dyrektorem do roku 2005. W swojej twórczości poświęcił się poezji wilualnej. W jego pracach tekst staje się wizualną materią ponownie dopasowaną do oryginalnej treści oraz do nowych kontekstów znaczeniowych.