Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

10. Angelika Kordowska

www.facebook.com/malarstwo.angelikakordowska

Pracownia: Smulikowskiego 4A

Śródmieście

el: 728-774-637

Angelika Kordowska urodzona w 1987 roku, malarka, poetka, grafik, absolwentka Akademii sztuk Pięknych w Warszawie. W 2016 obroniła dyplom z malarstwa w pracowni Wojciecha Cieśniewskiego oraz z rzeźby, w pracowni Jakuba Łęckiego. W latach 2008-2010 członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich

Głównym tematem moich prac jest aleksytymia, zaburzenie określane potocznie jako brak słów dla emocji – Syndrom Królowej Śniegu.
Traktując ten temat nie tylko jako jednostkę chorobową, ale jako problematykę, która, w szerszym kontekście, dotyczy współczesnego mi społeczeństwa, staram się znaleźć wyraz dla braku wyrazu, ekspresję w warunkach, gdzie jest ona formalnie ograniczona. Próbuję wprowadzić środki, które na wielu poziomach będą miały szansę być odczytane jako chłód, niemożność, ograniczenie – wnętrze milczącego człowieka u którego zniknęła ekspresja emocjonalna i którego psychika uzyskuje wyraz jedynie poprzez objawy somatyczne.
Reprezentacją moich obrazów jest wnętrze ludzkiego organizmu. Serca i kości malowane chłodno, ograniczoną kolorystyką właściwą zarówno dla pejzażu zimowego jak i dla obrazu rentgenowskiego. Tymi środkami staram się ukazać wnętrze zawładnięte symbolicznie przez królową śniegu, przemienione na skutek zetknięcia z chłodem.