Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

47. Oleksii Sokun

Nasze jamy nigdy nie będą pełne. Nam nigdy nie będzie dość. Jesteśmy zamknięci w cyklu pochłaniania i wydalenia. Wszystko co jest poza cyklem jest spychane na bok żeby nie zaburzać procesu.

Nazywam się Oleksii Sokun. Pochodzę z Ukrainy. W roku 2014 musiałem opuścić rodzinne miasto Donieck na skutek konfliktu zbrojnego. Obecnie mieszkam i tworzę w Polsce. Przed wyjazdem do Polski byłem uczestnikiem donieckiego Euro-Majdanu, rejestrując wydarzenia jako fotoreporter. Zajmuję się fotografią od 2006 roku. Przez kilka lat byłem fotokorespondentem regionalnego wydawnictwa Donbass, z którym współpracowałem na oficjalnych uroczystościach dyplomatycznych z udziałem między innymi Ambasadora RP i Konsula Generalnego RP, imprezach Towarzystwa Polaków Doniecka z udziałem najwyższych władz miasta i regionu, a także opisując codzienne wydarzenia. W latach 2011-2013 razem z magazynem DonCityPost obserwowałem świeckie życie Doniecka. Aktywnie współpracowałem także z innymi magazynami i czasopismami wydawanymi dla elity ukraińskiego świata biznesu i polityki. W 2012 roku zostałem przyjęty do Nacjonalnego Związku Dziennikarzy Ukrainy jako fotoreporter. W Polsce aktywnie biorę udział w wystawach i aukcjach charytatywnych na rzecz dzieci z autyzmem oraz Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.