Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

34. XY Anka Mierzejewska

„ Jestem obraz idealny – mało treści – dużo farby”

Esencja treści i minimalizm w formie, pasja, zaangażowanie, autoironia, żart i dziecięca radość – jeżeli chcesz włożyć takie okulary – serdecznie zapraszam na www.artxy.eu ! Jestem zmianą – każda praca jest odkrywaniem nowego terenu – stąpaniem po dziewiczej ziemi. Tworzenie to wybitna przyjemność, moment absolutnej wolności, intelektualne wyzwanie i zabawa jednocześnie. Sztuka daje poczucie sensu, jest pożywieniem dla duszy.
Mój odbiorca jest odkrywcą, jest inteligentny, wesoły, wymagający, szybko myśli, dużo widział, jest ciekawy i ma oczy dookoła głowy.

Na Warsaw off ART można zobaczyć kilka prac z najnowszej serii, która powstała w pandemii i była antidotum na to co podawały newsy.

Po obejrzeniu genialnego filmu „ Królestwo” – pokazującego ogrom, potęgę przyrody wyszłam z przekonaniem, że natura jest wieczna, że zawsze da sobie radę i my też, skoro jesteśmy jej częścią, podobnie jak inne zwierzęta, kierujące się instynktem. Malowałam więc pantery, gepardy, dzikie koty, żeby skoncentrować myśli na tym co silne, pewne, wieczne. Dzięki przekierowaniu uwagi na rzeczy, które napełniają nadzieją, powstał cykl „ Zaszczepieni Sztuką” pokazany w Muzeum Miejskim Wrocławia w lipcu 2021.
Gorąco zapraszam na Warsaw off ART do obejrzenia kilku prac z tej serii i na www.artxy.eu
XY – artystka niezależna. Dyplom z malarstwa na ASP we Wrocławiu. Współzałożycielka razem z ET BER Warlikowską grupy STARY BANAN. Blogerka na artxy.eu Prace w kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Miejskiego Wrocławia, Krupa Gallery, i w wielu kolekcjach prywatnych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Pokazywała malarstwo w Londynie, Dreźnie, Berlinie, Genewie, Ostrawie.

Maluje idee, koncepcje, stawia pytania, które wynikają z jej osobistego doświadczenia, a często okazuje się, że odzwierciedlają kondycję pokolenia i dotyczą szeroko pojętych idei współczesnych – serie: „ świat się zmienia od nic nierobienia”, „ CIAŁO MYŚLI”, „ I am just ready to be me”.
Zajmuje się problematyką rynku sztuki i miejsca artysty we współczesnym społeczeństwie – serie: „ # milion”, „znikające obrazy”, „ SOS”, „ chcecie kwiaty, macie kwiaty”, „ dobry malarz to sławny malarz”„ nazwisko jako znak towarowy”.
Maluje ekspresyjnie duże formatowo prace.
Prawie co roku pokazuje premierowy, nowy cykl, na wystawie indywidualnej.