Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

17. Agnieszka Cecylia Kazała

Artystka wizualna i nauczycielka sztuki. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii w Pracowni Tkaniny Artystycznej profesor Ewy Poradowskiej- Werszler. Malarstwo i Rysunek w pracowni profesor Anny Marii Kramm. Absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Pedagogiki Ogólnej i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej, autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych, kurator sztuki oraz animator kultury. Maluje, fotografuje, uczy sztuki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie a w Grójeckim Ośrodku Kultury prowadzi autorskie zajęcia malarsko – rysunkowe. W swoich pracach analizuję ulotność ludzkiego życia. Dokumentuję chwile, które towarzyszą człowiekowi na każdym etapie jego wewnętrznego rozwoju i emocje związane z realnym odchodzeniem. Fascynuje mnie upływ czasu, który jest nieuchronnym aspektem naszego życia. Każdy dzień, który przeżywamy, staje się historią, a nasze ciało, myśli i uczucia zmieniają się z każdą chwilą. Przeobrażamy się, roztapiamy w przestrzeni, by pojawić się w innej rzeczywistości, duchowej i zarazem realnej, ale w tej chwili dla nas niezrozumiałej. Maluję na tkaninie, wykorzystując tradycyjny batik, tworzę prace, które mówią o psychicznej i fizycznej kondycji człowieka, a także o jego relacjach z otoczeniem. Aby przekazać myśli, tworzę również instalacje przestrzenne z wełny, metalu oraz tkanin.

– Brała udział w X Międzynarodowym Biennale Mini Textile Art „Scythia” w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie w czerwcu 2021 r.
– Jej prace są częścią Międzynarodowego Projektu White-Red-White „Wstęga Nadziei” Fundacji BORUSSIA Olsztyn, będącego wyrazem wsparcia mieszkańców Białorusi w ich pokojowym dążeniu do wolności i demokracji (2021r)
– Prezentowała batik na wystawie Between/Między upamiętniającej Sigmara Polke w ramach projektu MADOA Aqua w Galerii Brama Wrocławska w Oleśnicy w kwietniu i maju 2021 roku
– Jej tkanina była częścią Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Współczesnej KIODYGRESY 2 w Galerii Sztuki Amfiteatr w Ostródzie we wrześniu i październiku 2021 roku.
– Uczestniczka XLVII Międzynarodowego Sympozjum „Festiwal Sztuki Włókna” w Kowarach 7-20 września 2020 roku.
– Tworzyła i prezentowała prace podczas 56 Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Strumicy w Macedonii Północnej w sierpniu i wrześniu 2019 roku.
– Uczestniczyła w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Art Imperium – Power of Art: „Red” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie w styczniu 2019 roku.
– Batikowa tkanina eksperymentalna – cykl „Languages” został zakwalifikowany do wystawy w ramach działań artystycznych PARK SZTUKI w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej w czerwcu 2018 roku.