Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

9.Tomáš Koudela

www.cs.wikipedia.ogr/wiki/Tomáš_Koudela

Wystawa: Tarczyńska 3

Ochota

tel:+420728-504-896

*1967, CZE

Od 2019 roku studiuje historię sztuki oraz historię kultury na Wydziale Filozoficznym na Uniwersytecie Ostrawskim, gdzie przed rokiem zdobył tytuł doktora w dziedzinie historii kultury. Pracuje jako wykładowca akademicki na Katedrze Edukacji Artystycznej na Wydziale Pedagogicznym na Uniwersytecie Ostrawskim oraz jest niezależnym kuratorem czeskiej sztuki współczesnej. Aktualnie żyje i tworzy w Ostrawie i Ostrawicy.

Koudela jest poetą, powieściopisarzem, kuratorem, teoretykiem sztuki współczesnej i samoukiem w dziedzinie sztuki. Tomáš Koudela (czasami pisze pod pseudonimem Jan Vrak) na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia pracował jako redaktor, potem edytor w hawierzowskim magazynie Revue, następnie podjął pracę w wydawnictwie

M.U.K.L. W 1992 został współzałożycielem ołomunieckiego wydawnictwa Votobia, gdzie objął kierownicze stanowisko i był dyrektorem do roku 2005. W swojej twórczości poświęcił się poezji wilualnej. W jego pracach tekst staje się wizualną materią ponownie dopasowaną do oryginalnej treści oraz do nowych kontekstów znaczeniowych.