Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

28. Tomasz Tobolewski

https://www.facebook.com/tomasz.tobolewski

Pracownia: Nalewki 6, I Klatka

Dawna Pralnia domofon nr.100

Muranów- Śródmieście

Tel: 502-491-577

UR. 1973 Urodzony w 1973 r. w Zabrzu. Absolwent ASP w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach), dyplom w Pracowni Druku Wklęsłego prof. S. Kluski. Pracownik naukowy w randze doktora habilitowanego na Uniwersytecie Śląskim. Wykłada również w Katedrze Grafiki na Uniwersytecie w Ostravie.
Laureat nagród, m.in.: Nagroda równorzędna na Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2015, Grand Prix na Biennale Grafiki Dry Point w Serbii (2011), Grand Prix na konkursie „Praca Roku” ZPAP Katowice, (2004), I nagrody Międzynarodowego Biennale Rysunku, Pilzno, (2004). Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia , Międzynarodowe Konkurs Rysunku, Wrocław (2006)

Tworząc: narracyjną fikcję, wokół swych wewnętrznych przemian i konfliktów, małych rewolucji, szlakiem chybionych wyborów i decyzji w opozycji do ideałów współczesności. Niejednokrotnie pod wpływem gwałtownego impulsu, instynktownie jak skowyt psa, aby oprzeć się zmysłowej bieli płótna.
Z podświadomą potrzebą porozumienia się z rzeczywistością od której na co dzień szukamy wyzwolenia. Oddany śląskiej nostalgii i jej chropowatej materii świata z duchową integralnością miejsca i czasu, z szacunkiem do tradycji, bez konieczności nowego.