Zobacz Reportaż
Warsaw Off ART 2020
Zobacz katalog z edycji
Warsaw Off ART 2018-2019
Do pobrania niżej
previous arrow
next arrow
Slider
ARTYŚCI EDYCJI WARSAW OFF ART

2. Piotr Ambroziak

http://www.artnew.eu/

Pracownia: Nalewki 6, I Klatka

Dawna Pralnia

Muranów- Śródmieście

Tel: 502-491-577

https://www.instagram.com/ambroziak_piotr/,
https://www.facebook.com/Piotr-Ambroziak-Peter-Ambroziak-267213530012217/

Artysta sztuk wizualnych, kurator, pomysłodawca Festiwalu Sztuki Niezależnej „Warsaw off ART“, pomysłodawca „Warsaw by ART“ – festiwalu niezależnych galerii sztuki. Aktywista, społecznik idący wciąż pod prąd. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Stypedynsta Ministra i Kultury z 1995r. Doktor sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Dominika Lejmana. Jego kontrowersyjna praca doktorska pt. „Siła wyczerpanego gestu“ wzbudziła dużo emocji, zwłaszcza zastąpienie gestu malarskiego świetlnymi neonami. Jak pisze
artysta “to powstająca idea prapoczątku ruchu, który jak błysk neuronów daje impuls do ekspresywnego gestu. Gestu dłoni, która świadomie lub podświadomie pędzlem malarskim inicjuje ruch, mający swój początek i koniec, nadający pewne zakończenie ekspresji wewnętrznej”.

Tworzy wielkoformatowe obrazy malarskie, świetlne gesty neonowe, instalacje, obiekty, rzeźby. Zajmuje się sztuką w przestrzeni. Stworzył instalację „Urban Cave“, polegającą na zamalowaniu całej galerii na kształt jaskini paleoitycznej oraz happening „Zamaluj obraz artyście“, czyli zamalowywanie wspólnie z publicznością obrazów artysty. Wystawa „Plujący obraz“ to jedna z wielu wystaw, która wzbudza silne emocje wśród publiczności i krytyków sztuki.

Uczestnik zarówno wielu stowarzyszeń artystycznych, jak i wystaw miedzynarodowych czy polskich. Jego prace znajdują się w prywatnych polskich i zagranicznych oraz państwowych kolekcjach.

Kontakt:
pracownia: Nalewki 6 . I Klatka, piwnica, 00-158 Warszawa
tel: 502-491-577
e-mail: info@artnew.eu